Imorgon blir det en heldag med shopping!

Som sagt så ska vi åka och shoppa i morgon. Jag vet på ett ungefär vad jag är ute efter men sen vet jag aldrig vad jag hittar.
 Jag skulle iallafall vilja ha en ordentlig vårjacka. En sommar jacka har jag redan så en jacka som är lite varmare än den, är jag ute efter.
Hittade en jätte snygg jacka på H&M som jag vill ha!
Ett lite snyggare sommarlinne tänkte jag kanske köpa, för att drömma mig bort till sommaren. Men vi får se jag kanske hittar något snyggare eller så lägger jag pengarna på annat


Det viktigaste efter jackan är absolut byxor! Jag skulle vilja ha något annat än jeans. Jag skulle vilja ha lite snyggare byxor, som passar till det mesta. Jag har några förslag på vad jag är ute efter på ett ungefär:

Behöver ett par byxor som är lite tightare i benen så de passar till mina snygga stövlar!

Men ett par lite mer utställda byxor skulle också vara snyggt. dessa kan man både ha till vardags och fest.

De här byxorna sitter nog kanske snyggare runt låren än de förra, men de förra kan vara riktigt snygga på om de passar in på mina former.
sen gillade jag dessa svarta de är också så att de passar till vardags och fest beroende på vad man har till.

Nått av dessa alternativ kanske det blir, vi får se imorgon! Kan ju ta kort på outfiten ;D

Tänkte på skor också, men jag har massor med skor! köpte ett helt gäng på rean i höstas som jag inte använt än! Måste börja använda dem i sommar annars var det ju ett onödigt köp.

Kommentarer
Postat av: Anni

Vilken fin jacka! Vad kul med shopping, hoppas att du hittar det du vill ha. ^^

2009-03-13 @ 23:51:45
URL: http://eyecandy.devote.se

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback

Sofia Effie Olsson
Klicka här för att lyssna på hennes nya singel! (öppnas i spotify)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...